Časté dotazyRozdíl mezi instalací pod plovoucí podlahu a pod beton?

Při instalaci pod plovoucí podlahu přicházíme o výhodu podlahové akumulační vrstvy, která udržuje podlahu dlouho teplou aniž by heatflow pracovalo. Infrazáření okamžitě plovoucí podlahu zahřeje(a proletí do prostoru), ale teplo se v ní dlouho neudrží(rychle chladne, není co akumulovat). Infra se však udrží uvnitř místnosti, pouze efekt podlahového vytápění nebude tak intenzivní. Proto když je možnost, instalujeme pod plovoucí podlahu sádro-vláknitou desku.

Při instalaci přímo pod plovoucí podlahu si je nutno uvědomit, že fólie funguje na principu infra, není tak možno plovoucí podlahu zaskládat materiály, které dobře izolují (infrazáření by se kumulovalo pod izolantem a neprocházelo by dál do místnosti)

Koeficient účinnosti čerpadla

Koeficient účinnosti heatflow je 0,98 a čerpadla cca 3. Koeficient čerpadla je 3 za daných podmínek a v daném místě. Ztráty při přenosu, nebo nízká teplota koeficient čerpadla snižují. Čerpadlo ohřeje vodu, která ohřeje beton/anhydrit, od kterého se ohřívá vzduch, teplý vzduch se ochlazuje od předmětů, je těžko udržitelný, cirkuluje a stoupá. Heatflow nejen že podlahu ohřeje(od ní se začne ohřívat vzduch) ale podlaha infrazáření dál vyzáří a ohřeje celou obálku budovy vč. všech předmětů uvnitř. Vytvořená energie se udrží uvnitř objektu. Heatflow zvýší povrchovou teplotu konstrukce, která pak topí „zadarmo“ a neochlazuje vzduch. Výkon heatflow je rozmístěn rovnoměrně po ploše a je využit přesně v místě, kde je výkon požadován(na rozdíl od např. teplovodního topení kdy je ohřátá voda přenášená přes celý dům)

Reference

Cca 100 domů v Čr a 500 domů SK za rok 2013. Skandinávie, Řecko, Rusko, Ukrajina, nově ve Francii.

Jak je možné topit ze stropu ?

Stejně jako Slunce na obloze nahřeje chodník, tak heatflow ze stropu zahřeje podlahu.

Možnost instalace heatflow přímo pod dlažbu

NE, heatflow přímo pod dlažbu instalovat nemůžeme, jelikož infra záření by lepidlo vysušilo a dlažba by se začala hýbat. Musíme vytvořit akumulační vrstvu, ve které se teplo roztáhne(min 3cm betonu / anhydritu nebo sádrovláknitá / cetris deska)

Co když heatflow provrtám?

Celoplošná technologie umožnuje vystřihnout do heatflow díru (je třeba ji zaizolovat, aby neprobíjela). Proto se při poškození zaizoluje a heatflow funguje dál…Naše otázka: a co když provrtáte teplovodní trubku, nebo odporový drát?

Rozdíl mezi paralelním a sériovým zapojení?

Paralelní zapojení je na plný výkon, sériové je na 1/4. Do série zapojujeme pouze páry fólií stejné šířky a délky.

Nízké procento rozmístění fólií?

I při 30-40% pokrytím v celkovém součtu pokryjeme větší plochu,než např. teplovodní had.

Není infrazáření nebezpečné?

Opravdu není. Stejné infrazáření vysílá i každé lidské tělo a tak je jím dobře přijímano.

Vlnová délka heatflow?

5-20 mikrometrů

Dotace

Při volbě elektrického topení nedosáhnete na dotace. Koeficient pro elektrické topné těleso je 3 a značně ho znevýhodňuje (údajný důvod – znečištění planety při výrobě el. energie)

Zemnění

Místnosti se zvýšenou vlhkostí musí být zemněny zemnící rohoží.

Samovolná instalace

NE! Pouze certifikované firmy. Chceme tak předejít problémům vzniklým neodbornou manipulací s materiálem a chceme zachovat všechny komponenty.

Ostatní komponenty

Nejkvalitnější materiály – odrazová fólie, bitumenová páska atd. důležité zachovat systém pro jeho 100% funkčnost.

Možnosti regulace

Neomezená možnost regulace, od manuálního termostatu za 300kč až po centrální jednotky za X desítek tisíc.

Snížená sazba elektřiny

Uživatel má nárok na sníženou sazbu energie –  cca 2,9kč / kW

Spotřeba ?

Roční spotřeba je na hranici tepelné ztráty objektu, tzn. dům o ztrátě 5kW bude mít spotřebu okolo 5000kWh za rok

Vznik plísní ?

Díky akumulaci a zvýšení povrchové teploty celé konstrukce vlivem heatflow nikdy nevzniknou plísně. Využitím heatflow vysušujeme stavbu, posunujeme rosný bod a zcela zabráníme vzniku plísním.
Novinky

Kontaktujte nás

!FIRMA

Hhjhsajfhhsadf 123
Hhjhsafjhhj 123 45

E-mail: !EMAIL
Tel.: !TELEFON